Gelir İdaresi 13 Şehirde Kadrolu Memur Alımı İlanları Yayınladı

Gelir İdaresi 13 Şehirde Kadrolu Memur Alımı İlanları Yayınladı

Kamu memur alımı için duyurulmuş kamu personel alımı ilanları ile Gelir İdaresi Başkanlığı birimlerinde istihdam edilmek üzere 750 tane Gelir Uzman Yardımcısı alımı gerçekleştirilecek.

Kamu memur alımı iş başvurusu yapmak isteyen vatandaşların en fazla 5 şehri tercih edebilir ve tercihi yapılan illerden hangisinin yazılı sınavına gireceği, KPSS sınavından almış olduğu puanları dikkate alınarak yapılacak başarı sıralamasına göre karar alınacak.


ALIM YAPILAN ŞEHİRLER


Ankara

Antalya

Bursa

Diyarbakır

Erzurum

Gaziantep

Hatay

İstanbul

İzmir

Kocaeli

Mersin

Şanlıurfa

Tekirdağ

 

gelir-idaresi.jpg

 


GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI MEMUR ALIMI BİLGİLERİ


1.    Resmi olarak yayınlanmış alımlar için başvurular, 15 Kasım 2021 Pazartesi günü başlayıp, 24 Kasım 2021 Çarşamba günü saat 17.30'da sona erecektir.

2.    Bütün bay ve bayan adayların başvuru işlemleri için http://sinav.gib.gov.tr adresinde bulunmuş olan Online Sınav Sistemine kayıt yapılarak, sistem içerisinde yer almış olan sınav başvuru formunu elektronik olarak doldurmaları suretiyle gerçekleştirilecektir.


750 KAMU PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI


•    657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak.

•    En az dört yıllık lisans eğitimi veren hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri ile bunlara denkliği yetkili makamlarca kabul edilen dört yıllık fakültelerden birini bitirmiş olmak.

•    01.01.2021 tarihi itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak (01.01.1986 tarihinde veya bu tarihten sonra doğmuş olmak).

•    Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmamak.

•    ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarının birinden KPSS (A) P48 türünden 70 ve üzeri puan almış olmak.

•    Süresi içinde başvuru yapmış olmak.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.