MSB 2 Bin 533 İşçi Alımı Sınav Tarihleri Açıklandı

MSB 2 Bin 533 İşçi Alımı Sınav Tarihleri Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından 2021 yılı 2533 Kamu İşçisi alımı ilanı yayınlanmış ve başvuru süreci 8 Temmuz’da sona ermişti. Alımla ilgili tüm detaylar haberimize...

MSB 2 Bin 533 İşçi Alımı Sınav Tarihleri Açıklandı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından 2021 yılı 2533 Kamu İşçisi alımı ilanı yayınlanmış ve müracaat süreci 8 Temmuz’da sona ermişti.

Sözlü ve yazılı uygulama sınavına girecek adaylar için 28 Temmuz tarihinde kura çekim işlemleri tamamlandı. Adayların gözü kulağı sınav sürecindeydi. MSB beklenen duyuruyu yaptı. Detaylar haberimizde.

MSB tarafından yapılan açıklama aşağıda belirtilen gibidir;

Millî Savunma Bakanlığına bağlı iş yerlerinde tamir ve bakım hizmetleri meslek kollarında istihdam edilmek üzere alımına müsaade edilen 2.533 (iki bin beş yüz otuz üç) adet açık iş pozisyonu için müracaatlar Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) 'nun resmî web sitesinde yayımlanarak alınmıştır. Yapılan müracaat sonuçları İŞKUR tarafından Bakanlığımıza teslim edilmiştir.

Belge kontrolü 31 Ağustos'ta bitti

Sözlü ve uygulamalı sınava kabul edilecek adaylar, İŞKUR tarafından gönderilenler arasından 28 Temmuz 2021 tarihinde noter huzurunda yapılan kura çekimi ile tespit edilmiştir. Bu maksatla açık iş pozisyonunun 4 katı asil, 4 katı yedek olacak biçimde aday belirlenmiş ve 9 - 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında belge kontrolleri yapılmıştır.

Yönetmelik 5 'inci madde kapsamında başvuranlardan aynı şekilde belge kontrolüne tabi tutulan ve müracaat koşullarını taşıyan adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacaktır.

Sınav tarihi ve yeri aday sonuç açıklama monitöründa duyurulmuştur.

Sonuç sorgulama ekranı için tıklayın

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.