Ticaret Bakanlığı 70 Tane Kamu Personeli Alımı Yapacak

Ticaret Bakanlığı 70 Tane Kamu Personeli Alımı Yapacak

Güncel ilanlar kapsamında son dakika olarak yayınlanmış olan kamu personel alımı bilgilerinde Ticaret Bakanlığı birimleri içinde çalıştırılmak üzere KPSS puanı ile ticaret Uzman Yardımcısı alımı yapılacaktır.

Bütün başvuru yapacak olan adayların en az dört yıllık eğitim veren yükseköğretim kurumlarının siyasal bilgiler, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, iktisat, işletme ve mühendislik fakültelerinden mezun olmaları ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.


TİCARET BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI BAŞVURU BİLGİLERİ


Ticaret Uzman Yardımcısı alımı için son başvuru tarihi 24.11.2021 olarak bildirildi.

Başvuru işlemleri için bütün bay ve bayan adayların aşağıda yazılı bulunan link üzerinden işlem yapmaları gerekmektedir.

https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr

 

ticaret.jpg

 


TİCARET UZMANI ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI


Bakanlık memur alımı için başvuru yapmak isteyenlerin ÖSYM tarafından 2020 ve 2021 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından, yukarıdaki tabloda belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan alması ve herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olmak.

Kamu personel alımları kapsamında bakanlığın iş ilanları için başvuru yapacak olanların herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması ve Son başvuru tarihi itibarıyla son iki yıl içinde Almanca, Fransızca ve İngilizce dillerinin birinden YDS/e-YDS’den en az (C) seviyesinde puan almış olmaları gerekiyor.

Ticaret uzmanı alımları için başvuru düzenlemek isteyenlerin kamusal haklardan mahrum olunmaması ve Başvuru yapacak adaylardan 100 TL sınav ücreti tahsil edilecek olup sınav ücretini yatırmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.