Türkiye Belediyeler Birliği Kamu Personel Alımı Yapacak

Türkiye Belediyeler Birliği Kamu Personel Alımı Yapacak

Kamu memur alımı ilanları kapsamı için yayını yapılmış olan bilgiler içinde Türkiye belediyeler birliği birimlerinde görevlendirilmek üzere 11 destek personeli alımı yapılacak.

Ankara memur alımı kapsamında başvuru yapacak olan adayların üniversitelerin siyasal bilgiler veya iktisadi ve idari bilimler fakültelerinin; işletme, iktisat veya maliye bölümlerinden mezun olmaları gerekiyor.


Başvuru Bilgileri Nedir?


Belediyeler birliği personel alımı için son başvuru tarihi 19.11.2021 olarak bildirildi.

Bütün adaylar başvuru işlemlerini aşağıda yazılı olan lin üzerinden online gerçekleştirecektir.

www.tbb.gov.tr

 

ankara-memur-alimi.jpg

 


Başvuru Şartları Nedir?


Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

Bütün başvuru sahiplerinin KPSS P3 60 puan almış olmaları, herhangi bir sigortalı işte çalışmıyor olması, yenilikçi ve çözüm odaklı olmaları ve herhangi bir adli sicil kaydının bulunmaması gerekiyor.

Başvuru yapacak kişilerin muhasebe konusunda en az 6 aylık deneyim sahibi olması, Word, Excel, PowerPoint gibi programları iyi derecede kullanıyor olmaları, Öğrenmeye ve kendini geliştirmeye istekli olmaları ve kamusal haklardan mahrum olunmaması gerekiyor.

Tercihen belediye yönetim bilgi sistemlerinde tecrübeli olmak, askerlik görevleri ile ilgili olarak ilişkilerinin bulunmaması ve hızlı problem çözme yeteneğine sahip olması ve görevlerini yapmalarına engel bir sağlık sorunlarının olmaması gerekiyor.

Yurt içi ve yurt dışı seyahat etmesinde herhangi bir engel olmaması, sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma gibi suçlar işlememiş olmaları ve planlama ve organizasyon becerileri kuvvetli olması gerekiyor.

Devletin güvenliğine karşı suçlar işlenmemiş olması gerekiyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.